Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Docjepljivanje

DinaZivkovic

Dobra vecer.
Djecak 3 godine i 13 dana ,doktorica ga odbija docijepiti infanrixom(docjepljivanje-4 doza) jer je "navrsio" 3 godine.
Roden 21.11.2018
Cjepljen je hexacimom prva doza
Druga doza hexacima 10.07.2019
Treca doza infanrix 08.12.2020
Ne smije nastaviti pohadati vrtic bez tog cjepiva sad jeli tih 13 dana bas takva kontraindikacija da ne primi cjepivo?

Darko Richter, dr. med.

Formalno je kontraindikacija, a u stvarnosti tih 13 dana zaista ne predstavlja nikakvu opasnost niti bitnu činjenicu. Ako imate Infanrix, možete doći do mene u DermaPlus (naručiti se prethodno - vidite na internetu) i ja ću vas cijepiti, udariti pečat i dignuti ruku u zrak u znak zakletve da se ništa neće strašnoga desiti.