Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

encepur i pneumo 23

dubravka99

Sredinom drugog mjeseca na redu smo za docjepljivanje Encepurom (docjepljivanje nakon 3 godine). Pitanje je da li se dijete može istovremeno procjepiti sa Pneumo 23 ili ako ne koliki je razmak potreban između ova dva cijepiva? Nadalje, da li se može cijepiti sa Pneumo 23 ukoliko je trenutno pozitivna na pneumokok (bris nosa)?

Darko Richter, dr. med.

MOze se cijepiti istovredmeno Encepur i Penumo 23, kao i primiti Pneumo 23 bez obzira na nalaz pneumokoka u nosu.