Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Reakcija na cjepivo 3u1

daria72

Postovani,
sin (4 godine) u cetvrtak, 24. sijecnja, cijepljen je cjepivom DiTePer 3u1. Mjesto uboda je oteklo i zacrvenilo se. U petak, 25. sijecnja, imao je povisenu temperaturu do 37,7. Medjutim, danas mu je temperatura rasla i do 39,3. Moze li se reakcija na cjepivo javiti i nakon 48 sati od primitka cjepiva, te moze li tako visoka temperatura biti reakcija na isto?
Unaprijed zahvaljujem

Darko Richter, dr. med.

Febrilna reakcija na DTP može javi se uglavnom unutar 48 h od injekcije, a to se i dogodilo kod vešeg djeteta. A koliko je točno proteklo od injekcije do temperature 39,5°C, niste naveli, iako je u grubo, prošlo do 2 dana, pa je moguće da js i ta rekcija još pripiše cjepivu. No, možda je neka koincidentna bolest, npr. gripa, itd.

daria72

Najljepse zahvaljujem na odgovoru.
Izgleda da ovo ipak nije reakcija na cjepivo, buduci da i jutros ima temperaturu iznad 39, a poceo je i smrcati i kasljati. Vjerojatno je nesto drugo u pitanju, sto se slucajno pogodilo i s primitkom cjepiva.

Darko Richter, dr. med.

I meni se tako čini.