Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Energix B - hepatitis B

Yoga

Postovani,prilikom volontiranja u bolnici peporucili su mi da se preventivno vakcinisem protiv hepatitisa B.Primila sam prve dve doze a trecu sam trebala sad jula.Nisam u zemlji pa me zanima da li mogu primiti kad se budem vratila za otprilike 2 meseca?Hvala unapred

Darko Richter, dr. med.

Možete je primiti bilo kada, od sutra, do 100. godine života, bez potrebe da se ponavljaju prve 2 doze. Međutim, puna zaštita postiže se tako nakon 3. doze, pa je uputno to primiti u okviru preporučenih rokova.

Yoga

Hvala puno,to me je zanimalo,znaci mogu da primim tad bez obzira sto cu da prekoracim predvidjeni termin za 3 dozu.

Darko Richter, dr. med.

Mene slušajte.

Hjka

Postovani, saznala sam da mi momak boluje od hepatitisa B vec 4 godine, ja sam vakcinisana kao beba, sada imam 20 godina, ne znam koliko dugo traje cjepivo? Priznao mi je to nakon drugog nezasticenog odnosa.. Moram cekati mjesec dana na rezultate testa pa me zanima da li se mogu vakcinisati prije ili poslije rezultata i kolike su mogucnosti da sam i ja zarazena?

Darko Richter, dr. med.

Ako ste cijepljeni, trebalo bi da ste zaštićeni, u ogromnom broju slučajeva to je tako, osim za mali broj nereaktora, tj. osoba kojih se cjepivo "ne pirmi". No vi sada en možete doznati da li ste bili ta iznimka kada su vas cijepili. Ono što morate učiniti jest da se javite infektologu, i da mu ovo ispričate, i to odmah sutra.