Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Hexa

vmartina

Poštovani, imam bebu od 4 mjeseca koja je upravo primila Infanrix cjepuvo, a za sljedeći puta trebam kupiti cjepivo Hexa. Nije bila naša oedijatrica nego njezina zamjena pa je kometirala nešto tipa "kad ste već s time započeli, kupite Hexu". Dijete će pri sljedećem cijepljenju imati 5,5 mjeseci pa me zanima u čemu je problem - je li dijete premalo ili postoji neki problem s tim cjepivom s obzirom na doktoričin komentar.

Darko Richter, dr. med.

Upravo je primila Infanrix - koje li je to cjepivo za 4 mj. ? Tj., napišite mi točno datume i točno ime cjepiva (je li to bio Infanrix, ili Infanrix-IPV+Hib, tj. "5 u 1"?) koja je do sada dobivala, ali počnite od BCG-.a i valjda, Engerixa, iz rodilišta. No, unaprijed vam kažem da ne kanim komentirati ničije komentare, a pogotovo na citate nečijih komentara.

vmartina

1. cjepivo u rodilištu BCG i Egerix na dan rođenja
2. cjepivo Infanrix Hexa 15.1.2008., s 2 mjeseca starosti
3. cjepivo Infanrix 5 u 1 12.3.2008., s 4 mjeseca starosti
Za sljedeći 4. puta opet naručena Hexa. Ne tražim od vas da komentirate kometar, nego bih htjela znati postoji li neki problem s cjepivom i dobi od 5,5 mjeseci koliko će imati kad ga primi (pretpostavljam da je riječ o hepatitisu).

Darko Richter, dr. med.

U predviđenom terminu, tj s 5-6 mj. taman joj odgovara Infanrix Hexa. Ne vidim nekog problema.
A da, npr., nema za jnabaviti Infanrix Hexa, preporučio bih vam "5 u 1" s 5-6 mj., i Engerix mjesec dana potom. Ima još bezbroj kombinacija, ali je najpoštednija ova s Hexom, jer je samo 1 ubod.