Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Infanrix vs Tripacel

SanikaR

Poštovani g. Richter,
moje dijete cijepljeno je uredno, cjepivima GSK, neka su bila kod nas dostupna, neka ne pa sam ih nabavljala preko marketinga lijekova.
Sad s 4. godine na redu nam je Infanrix od GSK, koji je bio, a sad nažalost više nije na listi lijekova/cjepiva kod nas. Sad su nam u ambulanti ponudili Tripacel.
Da ne duljim, zanima me cijepite li vi dijete Infanrixom, odnosno imate li ga u Vašoj ambulanti, ili mi je jedina opcija marketing lijekova (opet) sad
Hvala!

Darko Richter, dr. med.

Imate 2 opcije: marketing lijekova, ili Tripacel bez posebnog marketinga. Ne bih komplicirao već bih se dao cijepiti Tripacelom.

SanikaR

Hvala Vam na odgovoru i mišljenju.

No eto, danas sam pročitala i na samim uputama Tripacela da je bolje ne kombinirati, pa sad zaista ne znam što mi drugo osim ne baš omiljene varijante marketinga lijekova preostaje sad

"Kad god je moguće, TRIP ACEL treba koristiti kao sve 4 doze u seriji cijepljenja s obzirom da
nema kliničkih podataka koji bi poduprli miješani raspored primjene TRIPACELA s ostalim
cjepivima koja sadrže komponente acelularnog pertusisa."

link - http://www.almp.hr/upl/lijekovi/PIL/UP-I-530-09-07-01-19.pdf

Lijepi pozdrav
Sandra

Darko Richter, dr. med.

Inserati uz lijekove nisu za svakoga. Vi to niti znate, niti razumijete, i piše vam točno ono što sam vam savjetovao. Da ga cijepite Tripacelom.