Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

koliki razmak između cijepiva?

Darko Richter, dr. med.

Ako priorix id eprvi, razmak do slejdećega je oko 4 tjedna, a ako ide kao drugi, onda može i kraće, npr, 10 dana, ali je najsigurnije da ostane istih 4 tjedna.

LuKa 051

Hvala puno.evo popio je antibiotik i ozdravio.tako da smo danas naruceni za 6u1 i prevenar.pa cemo priorix za 4tj.necemo zurit

LuKa 051

Evo cijepio se s 6u1 danas.prevenar je odgodila jer da ne stigne sad dve doze.da ce ga cijepit nakon godine dana koje puni 21.3.pa nas je narucila za mjesec dana 13.4 na priorix i za prevenar.ja sam rekla da ne bi bas ta dva skupa.pa da ce onda prvo priorix koji je obavezan a prevenar mjesec iza ako ne zelim zajedno.sta mi vi preporucate?zajedno ili odvojeno?i kad bi sad trebalo bit docijepljivanje sa 6u1?

Darko Richter, dr. med.

Neka sada prvo dobije Priorix 13.4.
Mjesec dana potom može Prevenar.
A sa 15-18 mj. ide 4. doza "6 u 1".
Sve je u redu i na vrijeme.

LuKa 051

Znaci bolje ipak razdvojeno?!hvala Vam na odgovorima puno ste mi pomogli oko dvojbi

Darko Richter, dr. med.

Dobro je. Pozdrav.

luve13

Postovani,

Zanima me koliko minimalno mora proci vremena izmedu cjepljenja Prevenarom13 i Priorixa...hvala,pozdrav

Darko Richter, dr. med.

U smjeru od Prevenara prema Priorixu, 4 tjedna, a od Priorixa prema Prevenaru, 6 tjedana. Ne znam zašto se ne bi oba cijepljenja dala istodobno, jer je to moguće.

luve13

Hvala Vam na odgovoru...pedijatar je tako odlucio jer je dijete preboljelo jaku upalu uha,pa je zato prvo islo prevenar pa ce priorix pa opet prevenar...znam da se u velikoj britaniji cjepe od puta sa prevenarom u jedno bedro ,priorixom u drugo i rota oralno ali mi cemo ocito jos pricekat za takav sistem,pogotovo uz ovoliku propagandu anti-cjepisa za koje me zivo zanima sta bi napravili da izbije epidemija da li bi dolazili u bolnicu u panici jer je dijete pokupilo,ne dao Bog,neki virus ili da idu na putovanje recimo u Afriku i trebali bi se cjepit protiv malarije i ostalih bolesti,da li bi i onda dizali paniku i ispitivali sastav cjepiva ili bi zastitili svoje dijete....ljudskoj gluposti i licemjerstvu nema kraja!!

Darko Richter, dr. med.

Ljudskoj gluposti nema kraja, no povremeno se treba sjetiti da smo i mi ljudi, a ne samo antivakcinalisti.
No, i ovdje se može o istoj viziti dati 3 cjepiva, stvar je da li tako želi, zna, hoće i može vaš dr.