Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

markeri na HBV

Hjka

Postovani,
radila sam markere na HBV, vakcinisana sam 2004 godine, a nedavno sam saznala da.mi momak boluje od hepatitisa B. Moji rezultati su anti-
HBc negativno i anti-HBs pozitivno, jel mi mozete molim vas reci sta to znaci?

Darko Richter, dr. med.

Znači da ste imuni zahvaljujući cijepljenju. (Mogli biste biti imuni i zahvaljujući infekciji, prije 2004. godine, ali niste je imali, i to se može reći sa sigurnošću na temelju ovog nalaza).