Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

MMRVaxPro

Brodanka

Poštovani,
molim Vaš stručni savjet.
Djevojčica od nepunih 13 mj.treba idući tjedan primiti cjepivo MMRVaxPro. Prije mjesec dana je preboljela vodene kozice, bez većih tegoba.
S obzirom na malu vremensku razliku od vodenih kozica da li da na neko vrijeme odgodimo cijepljenje ?
Hvala

Darko Richter, dr. med.

Oprostite, malo sam se uspavao zbog godišnjih odmora. Nakon vodenih kozica uputno je pričekati 6 tjedana, jer, doista, može doći da privremenog pada imunosti. Međutim 4 i 5 tjedana već je dostatni razmak i slobodno možete pristupiti cijepljenju.