Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

nakon prevenara

kiki_zg

Poštovani,
Dijete staro 9 mjeseci cijepljeno je u utorak prevenarom (1.doza). Tijekom noći na četvrtak dobila je temp. 38,6. Dala sam joj lupocet. Danas, tijekom jutra temperatura se opet pojavljuje 38,6. Da li nuspojave Prevenara djeluju tako dugo?
Lijep pozdrav

Darko Richter, dr. med.

Ne izglada da je vezano uz cjepivo,osim, ako niste već prvog dana počeli davati antipiretik, pa onda zaboravili to ponoviti drugog.
Temperatura se javi ili unutar 24 h, ili i do 48 h iz acijepljenja, no takva je sekvenca izuzetno rijetka.

kiki_zg

Nisam joj dala ništa nakon cijepljenja. Prije cijepljenja je imala virozu sa kasljem koji je trajao tri tjedna. Par dana nakon ozdravljenja je cijepljena. Ne znam jel to ima kakve veze. Zahvaljujem se na brzom odgovoru i svako dobro Vam želim.

Darko Richter, dr. med.

Najvjerojatnije nema posebne veze.

kiki_zg

Poštovani,
Samo za info. Dijete danas više nema temperaturu. happy
Još jednom lijep pozdrav i svako dobro.

Darko Richter, dr. med.

Naravno da nema. I da je od cjepiva, i da je od infekcije, nema razloga da traje. Dijete je pametno.