Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Nastavak cijepljenja

NuelaEva

Poštovani, sin mi sada ima točno 2,5 godine, raspored cijepljenja je do sada bio:

19. 6. 2013. Rodilište BCG
23.7. 2013. Engerix B
25.9. 2013. Pentaxim i Engerix

Koji raspored preporučate za daljnje cijepljenje, moramo li ponoviti cjepiva zbog velikog razmaka? Hvala na odgovoru.

Darko Richter, dr. med.

Sa 2 g 6 mj. stanje je, dakle: BCG, Engerix, Pentaxim 1× (zadnje primljeno cjepivo 25.9.2013.).
Ne treba ništa započinjati od početka, već samo nastaviti gdje se stalo.
Treba dobiti:
1. Infanrix Hexa 1×, odmah, a najkasnije do završetka 3. godine života.
2. Infanrix (ili Tripacel), 2× u razmaku od 2 mj,, počevši najranije 2 mj. nakon Infanrix Hexa.
2. Imovax Polio, 2× u razmaku od 2 mj. počevši najranije 2 mj. nakon Infanrix Hexa. Može se dati zajedno s Infanrixom (ili Tripacelom).
3. Priorix 1×, najbolje da ga dobije odmah u početku zajedno s Infanrix Hexa.

To bi se sve moglo završiti do kraja 3. godine života, tj. prije 3. rođendana, i time bi dostigao sve što je do sada propustio.