Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

pneumo 23

mama

Poštovani,
kada se djeci preporuča cijepljenje sa Pneumo 23 cjepivom? Kakve mogu biti reakcije na to cjepivo?
Hvala

Dr. Darko Richter

Od navršene 2 godine starosti. Reakcije su obično blaži lokalni otok ili zatezanje, djetetu to obično ne predstavlja problem, a javi se oko 8-10 h od injekcije i potraje oko 24 h. Stave se hladni oblozi. Rijetko može dobiti i temperaturu, onda se da antipiretik.