Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Priorix

Zara

Postovani,

uskoro moje dijete navrsava godinu dana i trebala bi biti cijepljena prema kalendaru. Dijete je cijepljeno 5u1 cjepivom i nije bilo nikakvih nezeljenih posljedica, tako smo i sada odlucili za Priorix, nasa pedijatrica ima isti stav o tom cjepivu kao i Vi. Kako imam kolegicu cije je dijete preboljelo meningitis zbog MoPaRu cjepiva od nje sam dobila savjet da nikako ne cijepim dijete sa navrsenih 12 mjeseci nego sto kasnije.

Da li moje dijete ista dobiva (ili gubi) ako je cijepim Priorixom sa 18 mjeseci. Napominjem da nece ici u jaslice.

Unaprijed hvala

Dr. Darko Richter

Treba se cijepiti po kalendaru, tj s 13-15 mj., nekim MPR cjepivom, a ja bih preporučio Priorix. S kašnjenjem u cijepljenju ne postižete ništa osim kašnjenja i povećanja rizika da dijete dobije osipce, mumpc ili rubelu.

Zara

Puno hvala na brzom odgovoru.