Cjepiva


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 471 | Broj poruka: 2715

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12


Pneumo 23


Morate biti prijavljeni kako bi imali pristup forumu. Prijaviti se možete na sljedeći način: ovdje

Autor Poruka

Rogue

27.08.2010. 13:40

Poštovani dr. Richter,

moje dijete je s godinu i pol starosti greškom cijepljeno cjepivom Pneumo 23 umjesto Prevenaom.
Naime u ljekarni je naručen Prevenar, no očito je došlo do neke pogreške te je pedijatrici dostavljen Pneumo 23. Ona očito nije uvidjela grešku te ga je cijepila time. Na cijepljene su ga vodili djed i baka koji ne znaju ništa o tome. Grešku sam uočila kod naručivanja cjepiva za docjepljivanje, kada su i ljekarni krenuli naručiti Pneumo 23, isto kao i prošli put.

U svakom slučaju ništa od docjepljivanja, čak je i kontraindicirano.
Isprva sam se jako uspaničila, no kasnije su liječnici smirili komentarom kako je dvije godine dosta sigurnosna granica i kako je on ipak imao godinu i pol, a ne dva mjeseca.

Obzirom da mislim da ste veliki stručnjak na ovom području, zanima me Vaše mišljenje?
Da li bi se trebala brinuti za zdravlje djeteta i da li je imunizacija ipak postignuta?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Srdačan Pozdrav!

Darko Richter, dr. med.

27.08.2010. 19:20

Sada bi ga trebalo cijepiti jednom dozom Prevenara. To je sve.