Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

porezotina nožem

emperatriz

Poštovani,da li se trebam cijepiti protiv tetanusa nakon porezotine čistim nožem u kuhinji,ranica je bila duboka 2 mm,dezinficirala sam je octeniseptom,uredno je zarasla već.Koliko traje inkubacija tetanusa?,Cijepila sam se prije 10 godina zadnji put..

Darko Richter, dr. med.

Inkubacija je obično tjedan dana (obično u okviru od 3-21 dan), ali može biti od 1 dan do nekoliko mjeseci.
Tako da vaše pitanje, bez datuma o ozljedi, nema puno smisla. Ja bih se bio odmah cijepio, ako ne inače, a ono zbog činjenice da nisam bio cijepljen više od 10 godina.