Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

preskočena cjepiva

Karlina35

Poštovani,
Kćer mi je cijepljena sa hexacimom redovno sa 2,4 i 6 mjeseci. Sa godinu i devet mjeseci prima cjepivo protiv ospica.
Sada će tri godine a nije primila još cjepiva na prva tri. Koje cjepivo sada ide, doktorica je zvala epidemiologe no nema odgovora još uvijek od njih.
Hoće li trebati ponoviti prva tri cjepiva ili ima cjepivo koje ide nakon dvije godine?

Darko Richter, dr. med.

Ne treba ništa ponavljati, ali Hexacimu sada, kada je prešla 2 godine, više ne bi smjela dobiti (tako je formalno ograničenje). Trebalo bi da primi Infanrix Hexa, koji je dopušten do 3. rođendana.