Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

prevenar i tromjesečna beba

anitap

Cijenjeni dr. Richter,
Moja beba ima 3 mjeseca i cijepljena je ovim redoslijedom:
8.9. BCG, ENERGIX (GSK)-rodilište
7. 11. INFANRIX HEXA (GSK) -naš pedijatar
Lijepo Vas molim savjete u vezi slijedećih pitanja:
1. Koji režim cijepljenja dalje preporučujete (ja svakako preferiram cjepiva od GSK -5u1 i 6u1)?
2. Cijepila bih bebu sa Prevenarom. Koji raspored cijepljenja u tom slučaju preporučujete i da li to cjepivo se može primjeniti istovremeno sa redovnim cjepivom (6u1/5u1)?
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru i srdačno Vas pozdravljam.

Darko Richter, dr. med.

Moja beba ima 3 mjeseca i cijepljena je ovim redoslijedom:
8.9. BCG, ENERGIX (GSK)-rodilište
7. 11. INFANRIX HEXA (GSK) -naš pedijatar
Lijepo Vas molim savjete u vezi slijedećih pitanja:
1. Koji režim cijepljenja dalje preporučujete (ja svakako preferiram cjepiva od GSK -5u1 i 6u1)? DO KRAJA PRVE GODINE TREBALA BI DOBITI KAO PRVO SLIJEDEĆE CJEPIVO "5 U 1" PA OPET "6 U 1", U RAZMACIMA OD 4-6 TJEDANA (MOŽE I ŠIRI RASPON: 1-3 MJ.) OD PRETHODNE DOZE.
2. Cijepila bih bebu sa Prevenarom. Koji raspored cijepljenja u tom slučaju preporučujete i da li to cjepivo se može primjeniti istovremeno sa redovnim cjepivom (6u1/5u1)? PREVENAR MOŽE IĆI O ISTIM VIZITAMA KAO I PENTA-, ODNOSNO HEKSAVALENTNO CJEPIVO, U SUPROTNO BEDRO.
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru i srdačno Vas pozdravljam.