Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

D li biste baš Vi mogli cjepiti moju djecu cjepivima Prevenar i Pneumo 23?

kristijel2

Poštovani prim.Richter,dr.med.,da li s obzirom na Vašu odličnu informiranost i stručnost vezano i za spomenuta cjepiva (o kojima je ovdje često bilo riječ),postoji način da se naručimo i procjepimo u Vašoj ordinaciji. Kada i gdje da nazovemo i koliko se čeka? Naime,kod našeg pedijatra zbog nedostatka vremena i odgovora vezano za ta cjepiva ,nismo uspjeli ništa dogovoriti,a kao zabrinuta i prestrašena mama devetogodišnjeg djeteta koje je upravo ozdravilo od invazivne pneumokokne bolesti(nakon desetodnevnog lječenja na Klinici za infektologiju),ne želim više ništa prepuštati slučaju i samo mirno čekati.Tim više što pored tog djeteta imam još troje mlađe djece u dobi od 6,5 god.,3,5 god. i 10-mjesečnu bebu. Da li je moguće sve ih cjepiti,naravno u skladu s njihovom dobi,onim redoslijedom i kombinacijom ta dva cjepiva, na način kako ste već puno puta objasnili,ali ja se ne osjećam pozvanom to prenašati ili nalagati našem doktoru što i kako raditi,jer bi to bilo krajnje neumjesno. Nadam se pozitivnom odgovoru koji će nam skinuti težak kamen sa srca. Hvala!

Darko Richter, dr. med.

Možete se naručiti ili meni, ovdje na Rebro, na 2367-406 (četvrtkom od 10-14 h), zadnji puta o.g. radim još 18 o.mj., zatim pauza radi godišnjeg odmora, pa opet iza Nove Godine.
Možete se naručiti i u Polikliniku Alergovita, Tomislavov trg 21, Zagreb, tel. 01 4825 046 i 091 4094 098, tamo je dr. Tamara Voskresensky Baričić, a nakon Nove Godine počinjem i ja.
Dijete od 6,5 g. više se ne cijepi Prevenarom već od prve ide Pneumo 23. dijete od 2,5 g. dobiva 1 Prevenar + 1 Pneumo 23. Dijete od 10 mj. dobiva 1 Prevenar sada + 1 za mjesec dana, potom još 1 u drugoj godini života, pa kada navrši 2 godine slijedi Pneumo 23.