Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Prevenar/Pneumo23

trixy

Poštovani,

Imam kćer od 4. godine.

Ukratko:
- sa 2 godine virusna upala pluća
- prije 6 mjeseci virusna upala pluća
- danas: upaljeno grlo i bronhitis, terapija: sumamed i ventolin

Osim gore navedenog te dvije "lakše" virusne infekcije godišnje ne boluje od ničega.
Nikakva obrada vezano za gore navedeno nije napravljena.
Kada je krenula u vrtić željela sam ju cijepiti sa Prevenarom i Pneumo23 ali sam uvijek bila odbijena uz obrazloženje da za to nema potrebe.

Sada kada ima bronhitis pedijatar misli da bi ipak bilo dobro da ju se cijepi te da se javim kada ozdravi.

Pitanje:
Koliko vremena treba proći nakon ozdravljenja te sa kojim cjepivom da je se cijepi?

Darko Richter, dr. med.

Vremena treba proći tokliko da ozdravi. A kojim cjepivima, to ovisi o tome protiv čega ju je pedijatar naumio cijepiti. Ako je to pneumokok, onda bih savjetovao Prevenar (1 doza), a 2-6 mj. potom Pneumo 23 (1 doza).