Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Priorix i konvulzije

jokka55

Poštovani, zanima me da li je sklonost konvulzijama (2 puta u 6 mjeseci pri temperaturi 37,8) kontrainikacija za cjepljenje te da li bi zbog istih bilo uputno cjepljenje odgoditi? Osim konvulzija dijete (20 mjeseci) ima i jedan smanjeni bubreg te suženje arterije na drugom što mu za sad ne uzrokuje probleme.

Darko Richter, dr. med.

Sasvim sigurno cijepljenje MPR (Priorix ili MMRVaxPro) treba malo pričekati, dok se stanje posve ne stabilizira i dok, ne samo da nema konvulzija, nego i EEG bude uredan.

jokka55

Poštovani,
EEG je svaki put bio uredan kako nakon napada tako i kontrolni EEG nakon 3 mjeseca od prvog napada

Darko Richter, dr. med.

Prvo i osnovno je da nema konvulzija, a to, kao i uredni EEG, treba trajati barem 3 mj.
Međutim, meni je sumnjivo da je dijete uopće imalo ikakve konvulzije.