Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

priorix i trodnevna groznica

duski

Dijete ima 1 godinu i sutra smo naručeni na sistematski i cijepljenje MPR ili Priorix.Zanima me može li se cijepiti budući da je prije 3 dana imala trodnevnu groznicu (zadnji dan osipa bio je prije 3 dana).Hvala.

Darko Richter, dr. med.

Može.

duski

Puno Vam hvala na brzom odgovoru.

apivac

Poštovani,
imam kći staru 13 mjeseci. 03.11. cijepljena je Priorix-om, a 10.11. dobila je temperaturu popraćenu kašljem i sekretom iz nosa, što je prestalo 14. 11.
17.11. ponovno je dobila temperaturu(38.5), bili smo kod doktorice, izvadili krvnu sliku, doktorica je zaključila da se radi o virozi. temperatura je prošla u nedjelju ali se danas po tijelu pojavio osip- sliči na ospice, pa me zanima može li to biti reakcija na cjepivo?
Unaprijed hvala,
AP

Darko Richter, dr. med.

Ne može, jer se, po svemu, radi o trodnevnoj groznici.