Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

priorix vs MMRWAXPRO

papalinka

Poštovani, da skratim- preporučeno mi je da dijete cijepim Priorixom, a u našoj ambulanti koriste MMRWAXPRO.
Ne znam je li mi to preporučeno zbog nečeg od sljedećeg- neurorizična bebea, krvar.1. stupnja, EEG i UZV mozga uredni. Sada ima 18 mj., nedavno zbog blage upale grla i navodnog sinovitisa kuka pije Klavocin 10 dana. Dva dana po prestanku i par sati nakon što je prvi put pojeo smoki s kikirikijem dobiva blagu, a sutradan jaku urtikariju koju rješavamo injekcijom i nekoliko dana Claritina, ali nitko nije rekao što misli od čega je bilo.
Ugl. - koje je cjepivo od ovih dvaju sigurnije i primjerenije ovoj dobi?
Ukoliko kupim sama Priorix kako bih ga točno trebala transportirati do ambulante udaljene cca pola sata vožnje?
Koji je daljnji tijek cijepljenja- u rodilištu je primio za BCG i enfarix, a zatim j e cijepljen sa cca 3 mj, 5,5 mj i 8 mj.,? nažalost imena cjepiva ne daju se pročitati, nešto sa "" P" i "R" (znam da ovo glupo izgleda,ali uistinu je nečitko).
Koliki mora biti razmak između cjepiva ako sada idu dva, s obzirom da s ovim MMR već kasnimo (ne znam možemo li još"odgađati i do kada?-Trenutno je prehlađen
Hvala

Darko Richter, dr. med.

Uglavnom je svejedno da li prima Priorix, ili MMRVaxPro jer imajuj jednake indikacije i kontraindikacije.

papalinka

Poštovani, u našoj ambulanti trenutno imamo mogućnost cijepiti se i Priorixom i MMRvaxPro cjepivom. S obzirom na prethodno napisani pst, savjetujete li mi ipak neko od cjepiva? kad već imamo mogućnost da izaberemo. Hvala

Darko Richter, dr. med.

Pročitajte odgovor iznad pitanja.