Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

redoslijed cijepljenja?

Daja

Postovani,

Dijete ima 21 mjesec,nije primilo MPR odnosno Priorix radi stalnih viroza,proljeva ,bronhitisa pa nam je doktoric savjetovala da pricekamo.
Sad se uz redovna cjepiva zelimo cijepiti jos i Prevenar-om i Pneumo23,pa vas molimo da nam napisete kojim redoslijedom sada cijepiti i koji razmak izmedju cjepiva

Zahvaljujem unaprijed na odgovoru

Darko Richter, dr. med.

To bi trebala znati vaša pedijatrica, ali, vi hoćete nju kontrolirati.
Najprije MPR (Priorix) i Prevenar zajedno, zatim, za oko 2 mj. druga doza Prrevenara, a u dobi od oko 2 g. 6 mj. dati Pneumo 23.

Daja

Upravo tako doktore,uvijek provjeravam,jer trenutno zivim u "zabiti" i ovdje nemam povjerenja ni u koga. Ne bi vjerovali ovo sto cu vam reci. Dijete se cijepilo kombiniranim cjepivima 5u 1 i 6 u1 i to onako kako ste mi vi napisali u jedom proslom postu. <i kad sam ja donijela cjepivo 5 u 1 prvi put i rekla da mi cijepe dijete tim cjepivom,prisutna doktorica me je pitala sto sam ja to donijela? Kakvo je to cjepivo? I gleda ona to i cita uputstva!!!!!!!!! Nikad nije vidjela to cjepivo.I na kraju ja nisam dala da mi cijepi dijete jer me ona pita da zasto to i dal je dijete bilo u bolnici il boluje od neke bolesti?!!!!!!!!
Eto doktore razloga zasto vas ja ovako gnjavim. Mi u manjim sredinama nemamo izbora i uvijek moram traziti i vase cijenjeno misljenje jer zaista imate veliku reputaciju,te imam povjerenja u ono sto mi kazete.

Puno pozdrava

Darko Richter, dr. med.

Pa tko ga je na kraju cijepio?
Koji je poštanski broj (dajte samo prve dvije znamenke) te "zabiti"?