Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Selektivna imunodeficijencija i cijepljenje

djevojčicalili

Poštovani primarijus,
smije li se dijete s IgA deficijencijom (IgA je i sada s 9 godina manji od 0,1) cijepiti Priorixom? Ostali imunoglobulini su u redu.
S poštovanjem

Darko Richter, dr. med.

Gledajte, ako je dijagnoza izdvojena IgA imunodeficijencija (ICD-X: D80.2), i ništa drugo, može se cijepiti Priorixom. Za sve ostalo jako zavisi što još imamo uz IgA deficit.

djevojčicalili

Poštovani primarijus, sve ostalo je u redu, dijete je inače zdravo, ima alergijski astmu, ali potpuno pod kontrolom (uzima sada Flixotide 125, 2x1), nijednom nije bilo potrebe za Ventolinom, smeta li Flixotide ovom cijepljenju Priorixom?

Darko Richter, dr. med.

Flixotide ne smeta nikome i ničemu, a koristi astmi/djetetu s astmom.