Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

vodene kozice

ivencija

Postovani,
prije 20 dana sam cijepila 18 mjesecno dijete varilixom. sama nisam prebolila bolest, te sam se htjela i ja cijepiti ali sam na uporno odbijanje svoje doktorice odlucila pricekati neko vrijeme i kasnije se cijepiti. medjutim prije par dana sam ih dobila, a danas i moje dijete, pa me zanima jesam li se mogla zaraziti od njega i hoce li njemu cjepivo ista ublaziti bolest, ili ju je mozda moglo i potaknuti!?
unaprijed hvala na odgovoru!

Darko Richter, dr. med.

Potaknulo ih sigurno nije. Može biti da je dobila vakcinalne kozice, a takve ste od nje moglipokupiit i vi sami. U tom ste se slučaju ujedno i cijepili. Mežutim, ovo najviše izgleda kao divlje vodeen kozice. Sigurno znate da li ste bil izloženi vodenim kozicama unazad 3-4 tjedna.

ivencija

Postovani doktore,
Hvala Vam na odgovoru! Kako sam ja pobornik cjepiva drago mi je sto je moje misljenje da je dijete obolilo pogresno, tj. jucer se pojavila samo jedna tockica i povisena temp. danas nema nicega. U svakom slucaju, pratimo situaciju dalje, a Vama jos jednom hvala i srdacan pozdrav!