Gripa

kasno za cijepljenje

ozut

Poštovani!
Da li je već kasno za cijepljenje 11-mjesečnog djeteta protiv gripe i da li mora biti potpuno zdravo da se cijepi?

Doc. dr. sc. Dražen Stojanović

Potpuno zdravo 11-mjesečno dijete uopće nema smisla cijepiti protiv gripe! O tome sam već više puta govorio, pa pogledajte druge odgovore.
Generalno uzevši, nikada se nije kasno cijepiti protiv gripe ako ste sigurni da se nećete zaraziti tiekom 2 tjedna od cijepljenja jer toliko treba vremena da "proradi" imunitet na cjepivo koji nikada nije 100% (realno oko 80%).