Gripa

cijepljenje protiv gripe

marija

Imam alergije na ubod pčele ( dobijem anafilaktički šok ) i alergiju na acetilsalicilnu kiselinu. Kao dijete imala sam alergije na jaje, jagode i rajčice. Zdravstveni sam djelatnik. Do sada sam u nekoliko navrata imala gripu. Možete li mi odgovoriti da li da se cijepim protiv grpe? S obzirom na navedene alergije zabrinuta sam za eventualne neželjene posljedice od cijepljenja protiv gripe.

Doc. dr. sc. Dražen Stojanović

Alergija na jaja bila bi kontraindikacija, ali pošto navodite da ste to imali kao dijete onda preporučujem alergotest i eventualno cijepljenje pod intenzivnim nadzorom da bi se moglo hitno intervenirati u slučaju šoka. Inače, na temelju ovoga što ste napisali ne vjerujem da bi ste doživjeli šok.