Hepatitis C

početak

Nikka

Pričaj sa doktorom, reci da si depresivna, da plačeš. Ovo nije vrijeme da preko takvih stvari prelaziš ili da se sramiš. Depresija je vrlo česta nuspojava i nema nikakve potrebe da to trpiš. Neka ti tvoj doktor preporuči psihologa ili psihijatra.
I ne zaboravi da je sve to samo privremeno, dok se boriš protiv ružne boleštine. Kad završi terapija, sve će to proći.

trissyeye

Ja bolujem od hepatitisa c vec 2 god. i lijecim se pegasysom i ribavirinom vec 3 mj. i uskoro radim test da se vidi jesam li nulirala a za lijecenje mi daje drzava donaciju.Bilo je potrebno 6 mj. da se krenem lijeciti i to sam morala povaditi nalaze koji pokazuju da sam pozitivna pa sam lezala u bolnici 10 ana gdje su mi radili biopsiju i sve ostalo. Potom se ceka da ministarstvo odobri donaciju, jedna injekcija pegasysa je 500 km dobro ga podnosim fizicki ali mi je psiha postala labilna i cesto padam u depresiju i placem zbog sitnica. Diplomirani sam zurnalista odnedavno i imam 23 god. Radim kao marketing manager u velikoj firmi i ljudi na mene gledaju kao na parazita jer svi misle da se drogiram to je tesko i izbjegavaju me neki ali s vremenom sam se naucila nositi sa tim. Kazu da sam izrazito lijepa i zgodna medjuti ne mogu imati decka jer ljudi misle da je ova bolest kao sida. Samo cvrsto budi na tlu i ne gubi nadu s vremenom ces ogluviti na zlobnike, sretno