Kontracepcija

Cerezette i odgoda menstruacije

AnkaD

Postovani/a
Ne koristim nikakvu kontracepciju, iako sam prije par mjeseci dobila pilule Cerazette. Prestala sam ih piti radi nezeljenih nuspojava.
Nedavno sam citala clanak kako se menstruacija moze odgoditi za neko vrijeme uzimanjem gestagena nekoliko dana prije ocekivane menstruacije, 2 x 1 pilula dnevno.
Moja pitanja su:
Dali su Cerazette gestageni hormoni i mogu li odgoditi mjesecnicu uzimanjem tih pilula na opisani način?
Ako da, dali sam uzimanjem tih pilula na taj način zasticena od trudnoce tih tjedan dana koliko bi ih uzimala?

Unaprijed hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, cerazette jesu gestageni i njima se može odgoditi menstruacija. Uzimanje tableta tijekom samo tjedan dana neće Vas zaštiti od trudnoće.

AnkaD

Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.