Kontracepcija

ellaone

Šiza333

Poštovani,
imam 33, visoka sam 164 i imam oko 48kg. već se godinama borim s poremećajima u prehrani no imam redovne cikluse oko 32-34 dana. zadnju sam menstruaciju imala 13.12. i bila je nešto slabijeg intenziteta. 28.12. sam imala spolni odnos metodom prekinutog snošaja. u roku 20 sati sam popila ellaone budući da su mi po aplikaciji bili plodni dani.predviđena menstruacija je trebala doći danas no nije.ujutro sam radila cyclotest osjetljivosti 10mlU i bio je negativan.užasan sam paničar i jako se bojim trudnoće.čitala sam svašta po forumima. test sam radila 19 dana nakon odnosa i velike je osjetljivosti.da li ga mogu uzeti kao ozbiljan pokazatelj da nema trudnoće ili se nakon hitne kontracepcije beta hcg ne dupliradovoljno brzo?nakon elleone sam nekoliko dana imala vrlo obilan gusti bijeli iscjedak no sada ga nema.prije nekih tjedan dana me počeo boliti trbuh i grudi, a jučer i zubi koji me često bole u pmsu.da li se mogu nadati menstruaciji?da li iz rečenog možete reći jel bi se moglo raditi o trudnoći?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenome trudnoća nije u pitanju. U vrijeme kada je rađen test je gotovo 100% siguran. Moguće da je tableta poremetila ciklus, ali je problem i vaša tjelesna težina. Premali udio masnog tkiva u organizmu može biti razlog poremetnje menstrualnog ciklusa.

Šiza333

Zahvaljujem Vam na brzom odgovoru. Naime, ja sam danas, na dan očekivane menstruacije, radila taj test kao što sam i napisala ali sam poslije po raznim forumima čitala kako su žene zatrudnjele nakon elleone i da im je ta beta hcg niska pa me prestrašilo da sam možda i ja takav slučaj.

Šiza333

Poštovani,zahvaljujem na brzom odgovoru.Čitala sam po raznim forumima da ta beta nakon elleone nepravilno raste ako dođe do trudnoće.mene je strah da test nije bio dovoljno pouzdan na dan očekivane menstruacije,tj.jutros.realno,znam da bi barem nešto pokazao,al lovi me panika.

Blackgirl

Postovanje. Zanima me jeli obavezan odlazak kod ginekologa za preporuku kontraceptivnih pilula. Na jednom forumu sam procitala da mlada, zdrava osoba ne treba, a na drugom forumu da se treba javiti ginekologu. Imam 18 godina i nemam nikakvih zdravstvenih problema. Unaprijed hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Blackgirl, savjetujem da se javite liječniku radi kontracepcije. Preporučljivo je učiniti osnovne laboratorijske nalaze prije početka terapije.

Dobar dan. Pisala sam ali imam problem s registracijom pa oprostite ako naidjete na isto pitanje. Naime mjesecnica mi je bila redovna svaki 28 dana. 1.2.2019 sam dobila i trajala je 3 dana. Nakon tog sam imala stresan period i dobila sam opet 20.2. Kasnije 8.3 sam imala odnos nije bilo ejakulacije unutra mada smo nakon jednog imali jos jedan odnos. Nakon 12 sati sam popila ellaone i evo danas 20.3.jos nisam dobila. Jutros sam uradila test negativan je. Da li sam rano uradila teat? Koliko moze da kasni ukoliko nike teudnoca u pitanju. Mislim da mi je 8.3 bio zadnji plodni dan. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na vrijeme proteklo od odnosa test je pouzdan. Vjerojatno je tableta poremetila ciklus. Pričekajte još 7 dana i ukoliko ne nastupi krvarenje javite se liječniku radi trapije kojom će se potaknuti menstruacija.