Kontracepcija

Kada napraviti test za trudnoću?

Maja977

Poštovani,
Kada će test pokazati 100% točan rezultat ako se odnos dogodio dan nakon posljednjeg dana menstruacije? (dakle 6. dan ciklusa)? Trebam li čekati mjesec dana do nove menstruacije pa tek kada izostane ili i prije? Uz to je važno spomenuti da su ciklusi veoma nepravilni

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, test na trudnoću možete napraviti 10 dana nakon odnosa s prvim jutarnjim urinom. Tada je u krvi i urinu prisutan hormon trudnoće, ukoliko je došlo do oplodnje.