Kontracepcija

Kobtracepcija

Julijana95

Poštovani,

Koristim daylette prvi put sam ih počela piti u 2 mj. Prvu sam popila kad sam dobila menstruaciju (14.2) sada trenutno imam za popiti još 4 bijele tablete prije nego trebam početi piti zelene tablete,problem je u tome što sam jutros dobila krvarenje. Pa me zanima koje tablete sada trebam piti s obzirom na krvarenje?? Inače prošla mjesecnica mi je kasnila 7dana a, ova sada je uranila 7 dana prema menstrualnom kalendaru.
Unaprijed puno hvala na odgovoru!
LP

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta. Rad se o probojnom krvarenju koje je česta pojava u početku uzimanja kontraceptiva. Ono nije opasno i ne umanjuje zaštitu.