Kontracepcija

??kontracepcija??

gabrijella

ma mene zanima koliko i hoće li uzimanje kontracepcijskih tableta(yasmin)imati utjecaja na akne?ako da,kada prestanem piti pilule,hoće li se akne vratiti?i to što svi pričaju za debljanje,mršavljenje,dlakavost i slične stvari...kakve su nuspojeve i nestaju li ubrzo nakon prestanka uzimanja pilula?kolika je vjerojatnost da se može zadrudnjeti dok se piju pilule?.............i zanima me samo još jedna stvar...nedavno sam popila 2 puta po dvije pilule za dan poslije,i dobila menstruaciju 10 dana nakon posljednje...je li to normalno?
malo kompliciram,ali hvala...očekujem pomoć što prije...

doc. dr. sc. Branko Radaković

Previše općenitih pitanja da bih Vam mogao precizno odgovoriti. Javite se Vašem ginekologu i porazgovarajte s njim. Vjerujem da ćete nakon toga imati više spoznaja o djelovanju i eventualnim nuspojavama kontracepcijskih pilula. Smatram da bi upravo zbog ovakvih pitanja prije početka uzimanja kontracepcijskih pilula svaka žena trebala obaviti razgovor sa svojim ginekologom.