Kontracepcija

Sportas99

Postovani,

Imao sam odnos sa djevojkom koji je trajao minutu, nakon toga sam ga izvadio i ejakulirao nakon 3-4 minute, odnos je bio bez kontracepcije, pa me zanima ima li kakva mogucnost trudnoce.

Sportas99

Moram naglasiti da je djevojka bila u plodnim danima, te me zanima da li moguce da izade presjemena tekucina u toj minuti kolikp je trajao odnos. Poslije sam svrsio izan nje nakon 3-4 minute kako sam naglasio prije te sperma nije dosla u doticaj sa njenom vaginom. Zanima me mogucnost trudnoce.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. U predejakulatu nema spermatozoida.

Sportas99

Oprostite na smetnji imam jos jedno pitanje, da li je moguce zatrudniti ako je kapljica sperme ostala na prstu i tako unesena u rodnicu jedno dva do tri dana prije ovulacije.

Ivo Balenović, dr. med.

Šanse su samo teoretske, gotovo ravne nuli.

Sportas99

Oprostite, ali moze li se iskuljiciti mogucnost trudnoce skroz, te me zanima kolikp spermiji mogu prezivjeti na ruci jer kada sam ejakulirao bili su mi mozda na prstu, ne sjecam se da li sam ih obrisao na neki nacin, jer sam proso po svojim hlacama te po hlacama djevojke, i nisam gurao prste odmah tek nakon 30 sekundi negdje.

Ivo Balenović, dr. med.

Trudnoća nije moguća.

Sportas99

Do trudnoce moze na taj nacin moze doci samo ako je partner ejakulirao na ulaz u rodinicu i tako penetrirao tu spermu prstima u rodinicu?
Ja nisam ejakulirao ni blizu vagine, tj sperma nije imala nikakav dodir sa njenom vaginom, svrsio sam joj po tijelu ona ne je na sebi imala obucene hlace i jos k tomu zakopcane i tek onda nakon tih 30 sekundi je doslo do kontakta s rodnicom te na prstu je bila kapljica sperme, oprostite sto pitam ali zelim se educirati, hvala na razumijevanju

Ivo Balenović, dr. med.

Nije moguća trudnoća na taj način.

RoKoz

Postovani,
Pocela sam piti Alaya tablete, slucajno sam uzela tabletu za ponedjeljak umjesto za cetvrtak, pa me zanima da li to stvara neki problem i sto trebam uciniti?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uobičajenim uzimanjem, ništa se neće desiti.

larisa123

Poštovani,u 32.tjednu trudnoce sam nalaz je P homična,epitelozirano smekšana i skraćeno, CC zatvoren. Što znači taj nalaz? Da li odgovara tjednima u kojima jesam? Ili se počinjem otvarati iznutra? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz je uredan. Ušće maternice je zatvoreno. Nema razloga za brigu.

gogara8989

Zdravo! Pokusala sam da nadjem odgovor na svoje pitanje, ali nisam uspjela. Otisla sam kod ginekologa zbog veoma izrazenog PMS-a. Ne mogu da funkcionisem tih deset a nekad i vise dana pred menstruaciju. Imam policisticne jajnike i trenutno jednu povecu cistu na desnom jajniku. Da skratim pricu, propisao mi je Diane 35. I kad sam ga pitala da li bi mozda trebala koristiti YAZ jer su one ujedno za PMS, a Diane prvenstveno za akne (ikako imam problem s aknama njih mogu trpiti), on mi je rekao da su Dijane jace i da meni trebaju jace posto mi je izrazen dosta PMS. Pocela sam da ih pijem prije dva dana.....Interesuje me Vase misljenje?Da li ce mi pomoci? Hvala unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bilo koja kontracepcija će pomoći. Kontracepcijske tablete sprječavaju ovulaciju i time lučenje hormona koji uzrokuju PMS. Diane se preporučuju kod žena s hiperandrogenim simptomima (akne, pojačana dlakavost, opadanje kose) jer osim kontraceptivnog učinka djeluju i antiandrogeno - tj. snižavaju muške spolne hormone.

Maree955

Postovani,

Pijem antibiotik fromilid 500mg, a pritom koristim logest pilule.. treba sa novom kutijom u cetbrtak da pocnem.. interesuje me da li ovaj antibiotik umanjuje dejstvo pilule?

Hvala Vam

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, antibiotik neće umanjiti djelotvornost tableta.

RoKoz

Postovani,
pocela sam piti Alaya tablete 23.11, 28.11 sam zabunom uzela dvije tablete te 21.dan (zadnju tabletu) nisam uzela posto sam 28.11 uzela dvije. 15.12 sam dobila menstruaciju,a sa sljedecim blisterom pocinjem 20.12. Zanima me da li je potrebna dodatna zastita posto sam tablete bila 20 dana,a ne 21?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kontracepcijska učinkovitost nije smanjena. Dodatna zaštita nije potrebna.

Sportas99

Postovani, djevojka i ja smo imali spolne odnose danas i to dva u razmaku od sat vremena, prvi put je bio bez kondoma, ali izvadio sam ga van i u njoj nije zavrsila ni kapljica sperme, dok drugi put sam ga stavio na 15sekundi bez i odmah sam stavio kondom. Moram napomenuti da se to dogodilo danas, a njoj menstruacija treba doci za dva do tri dana, vec osjeca bol u grudima i ostale pojave koje joj dolaze prije menstruacije. Zanima me da li je trudnoca moguca, ali mislim da nije jer to je bilo duboko u neplodnim danima.