Kontracepcija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 4307 | Broj poruka: 50719

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


Lindynette 0075 plus 003


Autor Poruka

Kristina.disc

10.09.2020. 14:35

Pozdrav,
3.9.(četvrtak) mi je bio prvi dan menstruacije i rekao mi je ginekolog da tada popijem prvu Lindynettu.. Ja sam popila, ali nisam sigurna da li sam popila pravu tabletu, naime, u uputstvima piše da se popije tableta sa imenom dana kada se dobije menstruacija, ali na blisteru ima nekoliko četvrtak.. Nema oznake od kuda se počinju tablete piti, strelice vode ukrug.. Znači li da je u svim tabletama isti sastav? I da je svejedno koja je prva tableta na blisteru?

Ivo Balenović, dr. med.

11.09.2020. 10:35

Poštovana, sve tablete imaju isti sastav i nema veze redoslijed uzimanja. Važno je da se uzimaju redovito.

Kristina.disc

11.09.2020. 11:35

Ok.. I znači u četvrtak sam popila prvu tabletu, zadnja nakon 21 dan ce mi biti u srijedu, a započinjem sa novim blisterom opet u četvrtak(nakon u danaa pauze)?

Ivo Balenović, dr. med.

11.09.2020. 11:55

Nakon 7 dana pauze, počnite s novom kutijom (21 tableta).

Kristina.disc

15.09.2020. 14:35

Znači pred nekih 12 dana sam počela piti lindynette i ovih dana bi mi trebali biti plodni dani i pristići su me napali, kao da niti ne pijem tablete, kao da stvarno imam plodne dane.. Kako je to moguće? I da li sam uopće zaštićena od trudnoće, jel stvarno se i osjećam kao da imam plodne dane? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

15.09.2020. 16:20

Ako redovno uzimate tablete, nemate ovulaciju, što znači da nemate niti plodne dane.

Kristina.disc

15.09.2020. 22:50

Hoće li pristići uskoro nestati? Radi njih sam i počela piti lindynette, a sad kada sam ih po a piti, lice mi je još gore.

Ivo Balenović, dr. med.

16.09.2020. 23:55

Ako su se problemi s tenom pogoršali savjetujem da promijenite tablete. Savjetujem tablete s drospirenonom koji ima antiandrogeno djelovanje (Yaz, npr.)