Kontracepcija

Logest13

Manja

Menstruaciju sam dobila 6.11.2005. god. tada sam uzela i prvu tabletu Logesta, jer sam napravila pauzu od mjesec dana zbog uzimanja Klawax-a 14 dana. Inače pijem te tablete oko godinu dana uz tu pauzu. Problem je što i dalje imam krvarenje koje nije obilno ali je svakodnevno. Mama mi kaže da je to zbog te pauze, inače krvna slika mi je uredna. Da li to može biti povezano sa stresom, koji je kod mene dosta pristutan, hvala!
Napominjem oko 3 tjedna svakodnevno pijem Naglesin ( 275mg ) protiv bolova, jer mi se ugrađuje fiksni aparat, pa imam velike bolove hvala.

doc. dr. sc. Branko Radaković

Ne ulazeći u objašnjavanje mehanizama krvarenja koje bi bilo povezano s terapijom koju uzimate (Klawax, Naglesin) uzrok Vašim krvarenjima može biti Logest. Poznato je da niskodozažni oralni kontraceptivi mogu imati takve nuspojave, premda su one češće u početku uzimanja Logesta.
Obratite se Vašem ginekologu radi konzultacija.