Kontracepcija

Logest pauza

petra1984

Postovana,

nakon 2 i pol godine uzimanja Logesta, doktorica mi je predlozila da napravim pauzu, prije svega zato sto imam ucestale infekcije. Makar se pauza kod tih pilula ne preporuca, odlucila sam je napraviti i radi toga sto sam osjetila da mi hormoni utjecu na opce psihicko stanje (nervoza, razdrazljivost i sl.) Tijekom uzimanja pilula, menstruacija bi se redovito pojavila u utorak ili srijedu, no sada mi, u prvom mjesecu pauze, kasni dakle nekih 5-6 dana. Prije koristenja pilula menstruacije su mi bile dosta neredovite. Trudna nisam. Trebam li se brinuti? Koliko dana se recimo moze uvaziti kasnjenje prije nego se obratim doktoru?

Zahvaljujem!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Uopće nemate razloga brinuti, jer kako su prije bile neredovite, očito je da će menstruacije opet biti neredovite.