Kontracepcija

Logest tablete

Adri888

Ovako. Već 9 godina pijem kontracepcijske tablete. Trenutno pijem Logest. Danas sam 25.3.primjetila da očito jučer nisam popila tabletu što mi se prvi puta dogodilo od kada pijem. Popila sam tabletu od jučer i od danas. No zatim sam primjetila da sam blister započela očito u utorak, a ne u srijedu kako bih inače trebala. Inače zaboravljema tableta je 15.po redu s obzirom da sam očito dan ranije popila. Odnos sam imala dan prije nego sam zaboravila popit tabletu. U uputstvima piše da sada nastavim pit do kraja i bez pauze počet pit iz druge kutije. Postoji li šansa za trudnoću? Jesam li zaštićena sada, i kasnije? Trebam li očekivat menstruciju?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uzimanjem i bez pauze pređite na sljedeću kutiju. Zaštita se neće smanjiti i ne postoji mogućnost trudnoće. Dokle god uzimate tablete nećete dobiti menstruaciju, no moguća su oskudna probojna krvarenja tijekom druge kutije. Krvarenje će nastupiti tijekom pauze nakon druge kutije.

Ivona2403

Poštovani, utjece li Tombramicin u kapima Tobrex za oci/ uho posto je antibiotik na pilule Logest iako se ne uzima oralno te jel potrebna dodatna zaštita?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tobramicin nema nikakvog utjecaja na učinak kontraceptiva. Nije potrebna dodatna zaštita.