Kontracepcija

menstruacija nakon pilula

tea21

Poštovanje,
Prošli mjesec sam prestala sa dužim uzimanjem kontracepcijskih pilula Diane 35 i sad mi prva menstruacija nakon prestanka kasni već nekoliko dana zbog čega sam zabrinuta jer mi je prije uzimanja pilula ciklus bio redovit. Znam da nisam trudna pa mi molim Vas recite koji bi mogao biti razlog kašnjenja i da li je to normalno?
Unaprijed hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Da, najvjerojatnije je normalno, vašem tijelu treba malo vremena da se uhoda. Pričekajte još 20-tak dana, ako i tad menstruacija ne dođe obratite se ginekologu.

lela21

Postovani doktore, pila sam 2 mj estal tablete. Nakon zadnje menstruacije koja je bila 2.3 prestala sam uzimati zbog nuspojava. Tjekom ovog ciklusa imala sam odnose ali zasticene, po kalendaru menstruacija je trebala nastupiti 30.3 ali mi kasni, pa me zanima da li imam razlog za zabrinutost i kada bi menstruacija trebala otprilike nastupiti? Moram napomenuti da mi je ciklus prije tableta trajao 38 dana. Unaprijed zahvaljujem

marijana-sb

Postovani, pila sam logest skoro 4 godine i na preporuku svog ginekologa sam odlucila napraviti pauzu od 3mj. Zadnju tabletu sam popila 19.2. a zadnja mjesecnica mi je bila 22.2. Nakon toga sam 25.3. prvi put u toj pauzi imala spolni odnos za koji sam smatrala da je bila potrebna pilula za dan poslije pa sam popila 5+5 logest tableta. Jucer 31.3. mi je krenulo krvarenje na sto sam ja mislila da je menstruacija, ali danas 1.4. Je to krvarenje jako oskudno kao da je zadnji dan menstruacije, a tek je drugi. Zanima me dali je to menstruacija ili je to mozda neka nuspojava na hitnu kontracepciju? Ako nije menstruacija jel normalno da toliko kasni?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lela ako je bio 38 dana prije ciklus, onda vam ne kasni menstruacija.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Marijana to nije menstruacija. Istu trebate uskoro dobiti. Krvarenje je uzrokovano popijenim pilulama.

LauraD57

Postovani,
Pila sam 6godina Logest zbog mioma na maternici. Prije godinu dana sam preselila u Njemacku i uzasnop je tesko naci ginekologa koji prima nove pacijente pa sam svakih 6mj isla kod svog lijecnika u Zagrebu. Tablete sam prestala piti prije 2mj. Nakon toga sam dobila ciklus 10dana ranije. Naravno sa popratnim bolovima koji su bili problem prije pocetka koristenja pilula. Zadnji ciklus sam imala prije tocno 30dana. Grudi su mi osjetljive i osjecam lagani pritisak u donjem dijelu trbuha tokom zadnja 4dana medjutim jos nisam dobila menstruaciju. Da li je moguce da je to poremecaj hormona zbog prestanka koristenja pilula ili je mozda moguca trudnoca?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sve je moguće. No ako ste spolno aktivna svakako napravite test na trudnoću.