Kontracepcija

Microgynon i drugi lekovi

Tanja S

Poshtovani,

Desila mi se neka trauma u familiju i lekar neuropsihijatar mi je prepisao Asentra-Sertraline, Heleks-Alprazolam i Zalastra-Olanzapine pola tableta pred spavanje kao psihostabilizator. Dali ovi tablet smanjuju delovanje i celosna kontracepcija Microgynona?Dali je potrebno koristiti dodatnu zashtitu?
Ako smanjuju posle koliko vremena posle prestanka pienja kontracepcija bi bila potpuna?
Molim vas za odgovor
Unapred zahvaljujem

Tanja S

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dokle god uzimate propisanu terapiju preporučam da koristite dodatnu metodu zaštite jer navedeni lijekovi mogu utjecati na učinkovitost oralne kontracepcije. Nakon prvog menstrualnog ciklusa po prestanku terapije zaštita će biti potpuna.

Medicus123

Poštovani, pila sam diklofenak 3-4 dana, utječe li on na kontracepciju?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, diklofenak nema utjecaja na kontracepcijsku učinkovitost.