Kontracepcija

mogučnost trudnoče uz uzimanje kontracepcije Yaz

MALEŠNA

Poštovani, već 13 dana uziman kontracepcijeske tablete Yaz, iako sam u prvom tjednu uzimanja propustila jednu tabletu i nastavila san tablete uzimati prema uputama, ali tijekom zadnjeg spolnog odnosa tijekom koejg je kondom pukao, da li je moguća trudnoća. Unaprijed hvala!!!!

Natalija Beljo, dr. med.

Kada je bio odnos , koji tjedan tableta.?

MALEŠNA

odnos je bio 28.03. zaboravljena tableta u prvom tjednu zadnji dan 21.03.

Natalija Beljo, dr. med.

Sad ništa; ubuduće uzeti zaboravljenu tbl.; nastavite piti dalje po shemi.

MALEŠNA

znaci li to da nije moguca trudnoca? da se ne triba briniti???

MALEŠNA

sta Vam znaci to 'sad nista' jel to znaci da je trudnoca moguca ili ... ??? i da li je potrebna kontracepcija sa strane partnera odnosno kondom ako ja uzimam Yaz tablete, je da je to najsigurnija zastita ali nista nije 100% ... pa me zanima Vaše misljenje o tome... tnx unaprijed

Natalija Beljo, dr. med.

Ne nije trudnoća, možete biti mirni , ali htjela sam samo skrenuti pozornost za ubuduće.

MALEŠNA

HVALAAAAAA !!!!! big-smile

DKNK

Postovana,

Molim Vas za odgovor. Ima isti problem kao i vecina djevojaka ovdje happy Naime, vec godinu i 5 mjeseci pijem Yaz pilule, i do sada sam mozda dva puta zaboravila da popijem pilulu ali sam je nadoknadila u dozvoljenom roku (12 sati). Ono sto se desilo ovog puta je sledece: sinoc sam trebala da popijem 6. tabletu iz kutije ali sam je zaboravila. Tabletu sam trebala popiti oko 23h ali sam se sjetila jutros oko 8h i popila zaboravljenu tabletu (znaci u 12 dozvoljenih casova kasnjenja). Odnos sam imala te veceri kad sam zaboravila pilulu. Iz Vasih ranijih odgovora mogu da zakljucim ( i zbog duzine uzimanja pilule i zbog vremenskog perioda od 12h) da nema opasnosti od trudnoce. Ono sto mene zanima je sledece.... happy Ja sam do ovog mjeseca uvijek pilulu uzimala oko 19h, ali sam poslednju kutiju (ovu koju trenutno koristim) pocela da uzimam u 23h-00h. zanima me da li to ima uticaj na bilo sta? hvala najljepsa na odgovoru, nadam se da sam bila jasna happy

Natalija Beljo, dr. med.

Nema nikakvog utjecaja.

žena93

Poštovani ,
Naime imam jedan problem.Nakon godinu dana uzimanja kontracepcijskih pilula Yaz san odlučila napraviti pauzu kako je i savjetovano od strane ginekologa.Zanima me jeli moguća trudnoća neposredno poslije te stanke odnosno, imala sam spolni odnos sa partnerom međutim kondom je pukao i sada neznam dali da uzimam pilulu za dan poslije ili ne.
Srdačan pozdrav.

Nataša Šemnički, dr. med.

žena93 ,

svakako uzmite hitnu kontracepciju jer se upravo u ovakvim pauzama češće događaju trudnoće.

L.p.

anam21

Postovani,
uzimala sam 10 mjeseci Novynette zbog policisticnih jajnika te sam dobila 8kg i odlucila promjeniti kontracepciju. Doktorica mi je dala Yaz s tim da ga pocmem uzimati kad zavrsim zadnu kutiju Novynetta tj. prvi dan menstuacije, pa me zanima da li je potrebna dodatna zastita?

Unaprijed hvala!

Nataša Šemnički, dr. med.

anam21,

tada nije potrebna dodatna zaštita.

L.p.

cica95

Pozdrav! Sinoć sam trebala uzeti tabletu u 23h, ali sam je zaboravila i uzela sam u 11h. (Tableta je druga iz trećeg reda). Prije nego sam zaboravila tabletu sam imala odnos. Da li treba da kao po shemi popijem roze tablete do kraja a 4 bijele bacim ili ako sam uzela u 12h kašnjenja nema razloga za brigu? Srdačno!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uobičajenim uzimanjem. Učinkovitost se neće smanjiti, nema razloga za brigu.

Hilmii

Pozdrav
Primjetila sam da mi danas blago trne lijeva ruka
Trebam li se javiti svom lijecniku ili ..
Molim za brz odgovor
Unaprijed hvala

Hilmii

Ps uzimam yaz vec 3mjeseca

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, javite se liječniku da se utvrdi razlog. Budući da to može biti i nuspojava tableta, savjetujem da privremeno prestanete sa terapijom.