Kontracepcija

Naelia

xaabb

Postovani,vec 5 mjeseci uzimam Naelia kontracepciju te me zanimalo moram li raditi pauzu nakon 6.mjeseca,druga stvar;vec zadnja dva blistera imam smedkasti iscjedak/pomalo krvavi koji traje po par dana no to je sve na 14. tableti a ne period kada bi trebala dobiti prijelomno krvarenje,moram li mozda preci na malo jace pilule ili ce se vratit u normalu posto prije nisam imala takvih problema s njima?

Hvala,lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pauza se ne mora raditi, a krvarenje koje se javilo je probojno. Ono nije opasno i ne umanjuje zaštitu. Ako bi se ponavljalo treba razmisliti o promjeni terapije.

xaabb

oprostite sto smetam,naime bila sam kod ginekologa te mi je radi spottinga prepisao Softinelle P,no nije mi rekao kada da zapocnem s konzumacijom,pijem li do kraja blister Naelie zajedno sa placebo tabletama ili da prekinem Naeliu te cekam da dobijem menstruaciju i zapocnem sa Softinelle P

Ivo Balenović, dr. med.

Popijte do kraja aktivne Naelia tablete, pa bez uzimanja placebo tableta počnite s Softinellama.

xaabb

Posto su Softinelle maknute s trzista,Rosanelle su pilule s jednakim djelatnim tvarima no sadrzavaju 7 placebo tableta, jesam li i tokom 7 dana zasticena ili je potrebna dodatna zastita

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana zaštita je potpuna cijelo vrijeme uzimanja tableta. I aktivnih i placebo.