Kontracepcija

paracetamol i yasmin

sweet_ginger

Dobar dan
zanima me da li lekadol koji sadrži pracetamol moze smanjiti djelotovornost yasmin tableta?
Hvala unaprijed

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ne može

Noranora

Poštovani, je li bezbjedno za žene koje koriste kombinirane pilule (i u smislu zaštite od trudnoće i neželjenih interakcija) uzeti lijekove kao što su Paracetamol, Neofen forte i Naklofen?
Također imam pitanje vezano za uzimanje C vitamina, negdje sam pročitala da je poželjno, a negdje da se ne bi smjelo uz pilule?
Hvala puno.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, niti vitamin c, niti navedeni lijekovi neće utjecati na učinkovitost kontracepcijskih tableta.