Kontracepcija

Pilule Escapelle

Tea17

Zadnja menstruacija mi je bila 2.7. Odnos sa deckom sam imala 12.7. i pukao nam je kondom, svrsio je u mene. Tabletu sam popila unutar 24 sata od odnosa. Imam slabe bolove u stomaku, glava me boli jucer i danas cijeli dan. Zanima me dali tableta djeluje 100 % i kada bi trebalo doci izazvano krvarenje? Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ništa nije sto posto. Zaštita je najveća i najmanja je šansa za trudnoćom kad se pilula popije neposredno nakon par sati od odnosa.
Krvarenja kroz 7 dana . Menstruacija u očekivano vrijeme ili koji dan kašnjenja.

ivana9773

Poštovanje.imam jedno pitanje.Dečko i ja smo imali spol.odnos prije 10-tak sati.Danas su mi počeli plodni dani.Imam bolove u dojnjem dijelu trbuha i prozirnu sluz.Dečko nije svršio pa me zanima da li mogu zatrudniti od predejakulata? I ako da jesu li mi potrebne escapelle tablete,a budući da takvo što dosad nisam koristila treba li mi recept i kako do ginekologa jer se pregledi dugo čekaju a trebala bi to popiti sutra ako su potrebne?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste sigurni da nije došlo do ejakulacije u rodnici i da partner nije bio blizu ejakulacije onda ne treba.
U protivnom treba. A kako do ginekologa to ne znam jer je potreban recept.

MarkicT

Pozdrav, da li je moguce da cura zatrudni ako je je samo penis dodirivao vrhom zenski spolni organ? I sto ako je na vrhu penisa bila mala kolicina sperme. Da li su potrebne escapelle tablete?

Ivo Balenović, dr. med.

Šansa da na taj način dođe do trudnoće je samo puka teorija, gotovo ravna nuli. Za oplodnju je potrebno da količina sjemena od barem 1 ml. bude unesena unutar rodnice.