Kontracepcija

Pilule i ovulacija

Dani035a4

Poštovani,

pijem Lindynette(0,075mg + 0,02mg) već dva tjedna i radi se o prvoj kutiji i prvom putu da uopće pijem pilule. Počela sam ih piti na prvi dan menstruacije, nisam propustila ni jednu i uvijek ih uzimam u isto vrijeme. Međutim, vremenski računajući bi trebalo biti vrijeme ovulacije što me dovodi do mog "problema". Jučer sam primijetila da imam laganu bol i pritisak u jajnicima i iscjedak i danas je također tako, ali uz pojačan libido. Zanima me je li to normalno? Znači li to da pilule ne djeluju?
Također se nadam da se pitanje ne ponavlja, jer stvarno sam pregledala skoro sve i nisam naišla na odgovor ovog pitanja.

Lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod žena koje su na oralnoj kontracepciji ne dolazi do ovulacije. Pošto ste kontracepciju počeli uzimati od prvog dana ciklusa, ovulacija se ne bi smjela desiti. No, u medicini ništa nije 100% sigurno.

Dani035a4

Zahvaljujem se na odgovoru.

L.p.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Leuska

Poštovanje,
Prije 3 godine popila sam bila 2 (nisam sigurna da li je i 3. bila, ali sumnjam) pilule za "dan poslije" u razmaku od mjesec dva...
Zarucnik i ja planiramo trudnocu, pa me zanima da li moze doci do neplodnosti zbog popijenih tableta?

Hvala, lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pilule ne mogu uzrokovati neplodnost. Nema razloga za brigu.