Kontracepcija

Preskocena tableta

Confused98

Poštovani,
Popila sam prvu tabletu iz novog blistera umjesto zadnje bijele iz prošlog, radi se o Qlaira tabletama. Je li može nešto biti ako sam popila aktivnu tabletu umjesto inaktivne? Pretpostavljam da će mi menstruacija kraće trajati?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne može se ništa desiti, niti će se smanjiti zaštita. Samo nastavite s uobičajenim uzimanjem.

LucijaaM

Postovani,

Slucajno sam zaboravila popiti 7.tabletu iz blistera u srijedu 1.12. U cetvrtak sam popila redovno jednu tabletu u 10 sati navecer. I jucer (petak 3.12.) sam shvatila da sam preskocila jednu i popila sam dvije umjesto jedne. Pijem Donellu. I pijem ju vec 4 godine. U uputama pise da zaborvaljenu treba sto prije nadoknaditi. Da li je u redu to sto sam napravila i da li da uobicajeno nastavim sa jednom svaki dan ili da prekinem sa uzimanjem?
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uobičajenim uzimanjem po jedne tablete dnevno. Nema razloga za brigu, ništa se neće dogoditi.

dd1019

Postovani doktore,
Ja pijem pilule yaz 3 mjeseca prije tog sam 2 mjeseca lindynette 20 ali mi nisu odgovarale.

Pijem pilule oko 8,9,10 ujutro nisam svaki dan u tocno vrijeme nego tako i u drugom tjednu uzimanja sam umjesto ujutro popila jednu pilulu u 19 h navecer, tu vecer je bio odnos s neprekinutim snosajem, a nakon tog uvijek s prekinutim snosajem i pila sam pilule opet kroz jutro…
Danas mi je 3i dan placebo tableta jos nema mjesecnice.
Radila sam jucer popodne test na trudnocu onaj za najranije pokazivanje trudnoce i bio je negativan.

Znam da bi se trebale pilule uvijek u isto vrijeme piti ali eto jednom sam kasnila cca 9h.
Trebam li se i dalje brinuti oko trudnoce ?

Lp i unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako je kašnjenje s uzimanjem tableta manje od 12 sati zaštita ostaje očuvana. Trudnoća je isključena, što je potvrdio i test.

dd1019

Postovani,
mjesecnica je dosla jucer ujutro.

Bila je skroz oskudna uz minimalnu menstrualnu bol i vec je danas nema.
Da li je to normalno i da li je to uopce mjesecnica?
Danas sam kao i po rasporedu popila prvu aktivnu tabletu novog blistera.
lp

Ivo Balenović, dr. med.

To je uobičajeno krvarenje kod žena koje uzimaju kontraceptive.

Diana35

Poštovani, Diane 35 prvu pilulu sam popila 18.12., a u nedjelju (19.12.) sam imala spolni odnos i dečko je ejakulirao u meni, a 20.12. dan poslije sam zaboravila popiti pilulu i tek nakon 24sata sam popila zajedno sa idućom. Znači preskočila sam 3.tabletu. Kolika je mogućnost trudnoće?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta. Mogućnost trudnoće je samo teoretska.

Aris.

Lijep pozdrav, vec drugu kutiju Rosanella koristim. Naime danas je Nova godina i svi smo malo mamurni te sam ja tako svoju tabletu izgubila. Ispala mi je i vise je ne mogu pronaci
Naime, 19.dan ciklusa mi je,a po preporuci ginekologinje kako se pije, na 14.tableti sam (21 roza i 7 placebo), kako sad ne znam gdje je jednostavna ta tableta mora biti prekoscena. Postoji li mogucnost ostati trudan te nastavljam li dalje piti do kraja ili?
Sve najbolje u Novoj!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta. Učinkovitost zaštite nije se smanjila.

makronka

Poštovani

pijem logest, te sam prvu tabletu iz ovog blistera popila prošli tjedan u srijedu 02.02. Nažalost, zbog problema, zabroavila sam popila tabletu i u nedjelju i u ponedjeljak. Što mi savjetujete? Danas nastaviti popiti tabletu od ponedjeljka, i večeras popiti normalnu od danas i slijedećih 15 dana koristiti dodatnu zaštitu, ili prekinuti te čekati menstruaciju pa na prvi dan početi piti novu kutiju?

Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Nastavite s uzimanjem tableta uz dodatnu zaštitu tijekom idućih 14 dana.

Addamsova

Poštovanje. Pijem jazz prvi mesec. Inače sam pre njega pija druge pilule za kontracepciju dva meseca, a pre tih novih sam pila jazz jako dugo. Godinam. Nisam imala prekid ni jednog meseca a da nisam na nekim kontraceptivnih pilulama.
Naime preskočila sam u yazzu u drugoj nedelji tabletu i odmah popila je sa sljedećom. U tom periodu nisam imala odnose. Zatim sam zaboravila 17 tabletu i popila je sa 18 u isto vreme kada ih inače pijem. Zbaci kasnila sam 24h. Ali sam imala tog dana polni odnos nezaštićen sa ejakulacijom unutra.
Da li da popijem sve ružičaste tablete i preskočim Bele ili da odmah krenem na Bele. I da li postoji šansa od trudnoće za ovaj dan. Hvala vam unapred

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji mogućnost trudnoće. Nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta.