Kontracepcija

Qlaira

Marijamia

Dobar dan! Zanima me ako nisam popila tabletu 24ili 25 i tabletu 28 jel postoji mogućnost trudnoće? Imala sam nezaštićeni spolni odnos 26.10? Pijem tablete qlaira. Nisam sigurna koju tabletu točno nisam popila 24ili25.a za tabletu 28 sam sigurna! Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, mogućnost trudnoće je samo teoretska (gotovo nikakva).

Kata987

Postovani,
Pijem qlaira tablete 10 mj, na 26. tableti me poceo boljet trbuh i leđa kao da cu dobiti menstruaciju, međutim pojavilo se samo namno smede krvarenje koje je uz bolove trajalo 3 dana. Danas sam vec na 5. tableti iz novog blistera. Da li poatoji mogucnost trudnoce posto sam 3 sata nakon uzimanja 15. Tablete povratila A na 23. Tableti imala nezasticeni odnos? Vec mi je slicno tako bilo prije par mj.
Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji mogućnost trudnoće. Kod oralne kontracepcije krvarenja su oskudnija, a ponekad mogu i izostati.

zivka123

Molim vas za savjet..
Upravo sam primhetila da sam zaboravila popiti jednu tabletu..mislim jucer , a to je 20 tableta..sad sam umjesto za petak popila za cetvrtak.
Da li da popijem i danasnju ili da po upustvu sutra nastavim sa novim pakovanjem..
Odnos sam imala prije 6 dana..da li postoji sansa za trudnocu..inace pijem tablete redovno vec 3g
Hvala

zivka123

Kako niste odgovorili na postt iznad postupila sam prema upustvu iz kutije.kako je u pitanju period gdje se savjetuje odmah zapoceti sa novim blisterom,ja sam popila i zakasnjelu tabletu i onu koju sam trebala taj dan(i cetvrtak i petak).danas sam kupila novo pakovanje i popila u uobicajeno vrijeme u 19h prvu tabletu..molila bih vas samo misljenje da li je to ok ili sam trebala piti do kraja tablete iz stare kutije..
Da li trebam dodatnu zastitu i kada onda mogu ocekuvati mjesecnicu ?
Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s novom kutijom tableta. Tijekom idućih 9 dana koristite dodatnu kontracepciju.

zivka123

S obzirom da sam na novom pakovanju..da li da menstruaciju ocekujem na crvenij tableti iz ove kutije,jer sam prekinula sa pijenjem iz starog pakovanja..ili ce doci ranije,kad je u biti i trebala..sad me to zbunjuje ..
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Krvarenje očekujte na crvenoj tableti iz nove kutije.

Rinarina

Da li je pametno preći sa Visanna na Qlairu? 6mj konstantno mrljanje i oskudno krvarenje na Visannama

Ivo Balenović, dr. med.

Budući na nuspojave koje imate možete preći na Qlairu.