Kontracepcija

Sekret iz vagine uz kontraceptivne pilule

Stef123

Postovani,
Moja devojka pije kontraceptivne pilule(Lyndette 20) vec 4 meseca, zbog toga imamo odnose bez kondoma. Ostale su joj jos 3 pilule iz ove kutije. Danas mi je rekla da joj se javio zuckasto smedji sekret iz vagine cudnog mirisa. Nema bolove, svrab ili nesto tome slicno.
Odnose imamo samo jedno sa drugim.
Ona sumnja na polno prenosivu bolest, ali s obzirom da ni ja ni ona nismo imali odnose sa bilo kim drugim, osim medjusobno, to je nemoguce, zar ne?
Da li je moguce da se to desava jer je pre 5 dana uzela tabletu tek 8 sati kasnije nego sto je trebalo?
Mozete li mi dati savet o cemu je moguce da se ovde radi? Zakazace pregled kod ginekologa kako bi bili 100% sigurni, a do tada Vas molim za pomoc.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o upali u rodnici uz mješanu floru. Sugeriram liječenje vaginaletama.

Stef123

Da li se one mogu piti uz lyndette 20?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne piju se.Stavljaju se u rodnicu. Mogu s pilulama zajedno.