Kontracepcija

Tableta za dan poslije

Milka112112

Poštovani, 30.10 .sam imala ovulaciju, te isti dan sam imala odnos gdje je pukao kondom te je dečko ejakulirao u rodnicu. Pola sata nakon toga sam popila tabletu ella one, postoji li mogućnost trudnoće?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tabletu ste uzeli na vrijeme, ipak to nije 100% zaštita. Od 100 žena koje su uzele tabletu za dan poslije, 2 ostanu trudne.

Milka112112

Možete li mi reći kako mogu znati da je djelovala?

Ivo Balenović, dr. med.

Samo ako uradite test na trudnoću. Najbolje u vrijeme očekivane menstruacije - naravno, ako ona izostane.