Kontracepcija

trudnoca?

nesigurna

Postovani,
Od januara pijem pilule Jeanine.U subotu 3 marta sam popila zadnju pilulu, u ponedeljak 5 marta sam dobila, u subotu 10 marta sam imala odnos, a u nedelju 11 marta sam pocela novo pakovanje (pilule pijem navecer, a ovaj put sam pocela ujutro). Danas sam popila zadnj pilulu iz pakovanja, muci me to sto vec 2 dana imam braon iscjedak.Postoji li mogucnost zaceca.Ovdje sam vec procitala da pilula djeluje i u pauzi, ali sam se ipak uspanicila.Zahvaljujem na odgovoru.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Smeđi iscjedak, ili spotting, nuspojava je kontracepcije a ne znak trudnoće, tako da mislim da nemate zašto brinuti.

nesigurna

Ocekivala sam da cu dobiti 02.04 eventualno 03.04, ali jos uvijek nisam.Sad me vec ulovila jaca panika, znam da moram otici ginekologu, ali se bojim mogucnosti trudnoce iako nemam nikakve simptome.Najgore je sto sam u januaru ove godine imala abortus. Mozete li me imalo utjesiti. Hvala.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Mislim da niste trudni, i da je onaj smeđi iscjedak bio menstruacija. Za svaki slučaj napravite test na trudnoću iz jutarnjeg urina. Ako je negativan, ne morate ići ginekologu.